O nas

Białowieskie Drezyny

to projekt kolejowych wypraw drezynami ręcznymi napędzanymi przez uczestników wycieczki. Wycieczki odbywają się nieprzerwanie od 2010 roku.

 

Białowieskie Drezyny jeżdżą po torach nieczynnej linii kolejowej która biegnie z Białowieży przez Puszczę Białowieską do Hajnówki. Kolej żelazna zawitała do Białowieży w 1897 roku za sprawą wizyty w białowieskiej rezydencji cara Mikołaja II. Pociągi do Białowieży jeździły do 29 maja 1994 roku kiedy to PKP zawiesiło ruch na tej linii.

 

Dysponujemy czterema drezynami ręcznymi. W każdej drezynie mieści się około 10 osób. Łącznie możemy jednorazowo obsłużyć około 40 osób.

 

Białowieskie Drezyny otrzymały również wyróżnienie w konkursie na najlepszy produkt turystyczny województwa podlaskiego.

 

Działając na rzecz turystyki Puszczy Białowieskiej oraz województwa podlaskiego Białowieskie Drezyny jako Marcin Grześ jest również członkiem założycielem Lokalnej Organizacji Turystycznej „Region Puszczy Białowieskiej” oraz członkiem zwyczajnym  Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Certyfikat
Adres siedziby
 
Usługi Turystyczno-Kolejowe Marcin Grześ
ul. Pod Krzywą 12
15-258 Białystok
 
NIP: 542-29-61-262
 

Partnerzy